maluje pokój dziecięcy

Jak pomalować pokój dla dziewczynki?

Urządzanie pokoju dziecięcego to niemałe wyzwanie. Dla malucha jest to niesamowicie ważne miejsce. Dziecko w swoim pokoju musi czuć się dobrze i bezpiecznie, a ponadto posiadać przestrzeń sprzyjającą rozwijaniu wyobraźni i kreatywności. Z tego powodu dobrze jest odpowiednio się do tego przygotować i z góry stworzyć cały projekt, według którego urządzimy to wnętrze.

Przy obecnym wyborze materiałów wykończeniowych, mebli i akcesoriów istnieje wręcz niezliczona liczba dostępnych aranżacji, w jakich możemy urządzić pokój dla dziewczynki. Należy jednak zacząć od najbardziej podstawowej rzeczy, czyli od pomalowania ścian. Ten prosty z pozoru etap może sprawić nieco kłopotów, bowiem te najbardziej oczywiste tutaj rozwiązania nie zawsze są najlepsze.

Czy ściany koniecznie muszą być różowe?

Najbardziej oczywistym wyborem na ściany w pokoju dziewczynki jest kolor różowy. Barwa ta powszechnie kojarzy się z dziewczynkami, a my uznajemy za oczywiste, że spodoba się to każdemu dziecku. Oczywiście, w wielu przypadkach tak jest. Kolor różowy jest po prostu bardzo przyjemny dla oka i łagodny, przez co idealnie pasuje do charakteru wielu dzieci. Z drugiej strony warto tu dobrze wsłuchać się w potrzeby swojego dziecka. Jeśli jest ono na tyle duże, że potrafi samemu wyrazić swoją opinię, dobrze jest wziąć ją pod uwagę.

Oczywiście, trzeba również brać pod uwagę to, że dzieci często same nie do końca wiedzą, czego chcą. Potrafią błyskawicznie zmieniać swoje opinie, przez co ściany które dziś będą wprawiały dziewczynkę w zachwyt, jutro mogą być dla niej niezbyt ładne. Mimo wszystko warto pomyśleć o innych kolorach, niż standardowy różowy. Istnieje wiele innych barw które są równie łagodne, pełne energii i życia.

Ściany w pokoju dla dziewczynki nie muszą być ponadto jednolite. Można zdecydować się na pomalowanie jednej ze ścian w jednym kolorze, a pozostałych w innym. Osoby o zacięciu artystycznym mogą również pomyśleć o czymś jeszcze bardziej kreatywnym i namalować na ścianach różne fantazyjne wzory. Nie trzeba posiadać do tego wielkich umiejętności, bowiem w sklepach znajdziemy do tego specjalne wzorniki.

Kreatywne rozwiązania na ściany

Im więcej dziecko ma możliwości do kreatywnego spędzania czasu w swoim pokoju, tym lepiej. Nawet na ścianach możemy zastosować różne rozwiązania, które w tym pomagają. Ciekawym pomysłem jest farba magnetyczna. Pomalowana nią ściana działa w taki sam sposób jak tablica magnetyczna, do której można przyczepiać magnesy. Nie trzeba oczywiście malować w ten sposób całego pokoju. Dobrym pomysłem może być wydzielenie niewielkiego fragmentu jednej ze ścian na stworzenie takiego kącika zabaw.

Możliwości w aranżacji ścian w pokoju dla dziewczynki są naprawdę ogromne. Warto szukać jak najwięcej kreatywnych rozwiązań, które pobudzą wyobraźnię dziecka i pozwolą mu na ciekawe spędzanie wolnego czasu. Oprócz tego cztery ściany powinny dawać poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Trzeba zatem wybrać takie kolory, w których dziecko czuje się po prostu dobrze i przyjemnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *