dozowniki

Jak wybierać dozowniki ścienne – rodzaje i zalety dozowników ściennych

Temat podajników na mydło nazywanych też dozownikami, pojawił się po raz pierwszy w początkach pandemii. To właśnie wtedy zachwycono się ich prostotą i skutecznością. Dziś nie mamy zresztą wątpliwości, że dozowniki ścienne są znacznie bardziej higieniczne niż mydło w kostce. Co jeszcze powinniśmy zatem wiedzieć planując wybór jednego z nich?

Dozowniki ścienne – największe zalety

Jak już wspomniano, dozowniki są stworzone z myślą o tych osobach, dla których kwestie związane z higieną mają szczególnie duże znaczenie. Mydło jest przecież wolne od bakterii dopiero po wysuszeniu. Trudno jednak oczekiwać, że domownicy wstrzymają się z myciem rąk przed jedzeniem z tego powodu. Dozownik jest dotykany jedynie przez moment, a zaraz po wykonaniu tej czynności i tak myje się ręce. Nie trzeba więc obawiać się, że narazimy się na kontakt z bakteriami i wirusami. Nawet ten problem jest zresztą łatwy do wyeliminowania. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie temu, aby do naciskania spustu dozownika wykorzystywać łokieć lub wierzch dłoni.

Rodzaje dozowników

Rosnąca popularność dozowników sprawiła, że dziś w sprzedaży znajdziemy bez trudu przynajmniej kilka ich rodzajów. Dozowniki ścienne odznaczają się tym, że są na stałe zamontowane w jednym miejscu. Nie zawsze jest to praktyczne rozwiązanie, jeśli jednak w domu znajdują się małe dzieci, właśnie ta opcja wydaje się najwłaściwsza. Z dozownikami tego rodzaju mamy do czynienia także w hotelach i centrach handlowych.

Dozowniki stojące można przenosić z jednego miejsca w inne, są więc często opisywane jako bardziej funkcjonalne. Zwykle wyróżniają się też na tle swoich ściennych odpowiedników bardziej ozdobnym charakterem. Ponieważ jednak stosunkowo łatwo można je uszkodzić, nie zalicza się ich do rozwiązań praktycznych.

kobieta używa dozownika

Jak wybrać najlepszy dozownik?

Bez względu na to, czy decydujemy się na dozowniki ścienne https://armadesi.pl/34-dozowniki-scienne, czy też na jego stojące odpowiedniki, powinniśmy poddać analizie przynajmniej kilka kryteriów ułatwiających wybór. Nietrudno się domyślić, że to argument cenowy jest tym, który wiele osób bierze pod uwagę w pierwszej kolejności. Jest on ważny, bo urządzanie łazienki wiąże się z wieloma wydatkami. Zaleca się jednak, aby nie przywiązywać się do niego bardziej niż jest to konieczne. Dozowniki atrakcyjne cenowo bardzo często tracą na jakości. Szybko ulegają uszkodzeniom i zamiast zdobić łazienkę sprawiają, że nie marzy się o niczym innym poza pozbyciem się ich.

Bez względu na to, który z modeli podoba nam się bardziej, nie zapominajmy również o tym, że dozownik musi pozostawać w związku z innymi elementami wyposażenia łazienki. Spójność wydaje się w tym kontekście szczególnie mile widziana i to na nią dobrze jest zwracać uwagę w pierwszej kolejności. Przeważnie podkreśla się rolę spójności kolorystycznej, warto jednak mieć na uwadze również to, w jakiej stylistyce jest utrzymane pomieszczenie. Warto też starannie analizować to, z jakiego materiału ma zostać wykonany dozownik. Często lepiej zapłacić więcej, aby mieć gwarancję jego solidności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *