szczęśliwa para

Meble na raty bez BIK i KRD

rozwiązania okażą się jednocześnie tymi najbardziej trwałymi. Niestety, bardzo często nawet pomimo tej świadomości nie możemy podjąć decyzji innej niż ta, która dotyczy zakupu najtańszego z zestawów.

Solidne meble na wyciągnięcie ręki

Wiele osób dziwi się problemom finansowym pojawiającym się przy zakupie mebli. Przecież trudno mówić o tym, że konieczność zaopatrzenia się w wersalkę, komplet mebli jadalnianych lub łóżko tapicerowane, zaskoczyła nas. Jest w tym wiele prawdy, trudno jednak zapomnieć i o tym, że zakup mebli nie jest zazwyczaj jedynym, na jaki musimy być przygotowani. O inwestycji w meble myśli się przede wszystkim podczas przeprowadzki albo remontu, a więc wtedy, gdy piętrzą się inne wydatki. Na meblach nie powinno się oszczędzać, czy jednak można mówić o oszczędnościach malując pokój, wstawiając okna lub wybierając ogrzewanie do nowego domu? W rezultacie nawet dość duży budżet zaczyna w pewnym momencie pękać w szwach.

Jeszcze nie tak dawno, jedynym rozwiązaniem był w takiej sytuacji zakup mebli stosunkowo niskiej jakości. Można było przecież założyć, że w niedalekiej przyszłości wymieni się je na bardziej atrakcyjne. I nawet, jeśli wspomniana niedaleka przyszłość nie miała nigdy nadejść, trudno było znaleźć inne rozwiązanie. Dziś sytuacja jest znacznie lepsza. Osoby szukające solidnych mebli mogą korzystać z ich sprzedaży ratalnej. Propozycja zakupu mebli na raty jest charakterystyczna już nie tylko dla stacjonarnych salonów meblowych, ale i dla sklepów działających w Internecie. Co przy tym szczególnie ważne, mówimy nie tylko o klasycznych ratach, ale również o tych bez BIK i KRD.

Raty na meble bez BIK i KRD – dlaczego są tak atrakcyjne?

Meble na raty bez BIK i KRD mogą kojarzyć się przede wszystkim z propozycją skierowaną do dłużników. Takie podejście do nich jest jednak niepotrzebnym uproszczeniem. Rzeczywiście, osoby zadłużone znajdują się wśród tych, którym odpowiada popularyzacja omawianego tu rozwiązania. Nie są to jednak jedyni odbiorcy takich mebli. Podmiot przyznający raty nie tylko nie weryfikuje sytuacji potencjalnego kupującego w BIK i KRD, ale również nie wprowadza tam informacji o pożyczce. Jest to doskonała wiadomość dla tych osób, które starają się o kredyt hipoteczny lub myślą o kredycie samochodowym i starają się nie pogarszać swojej atrakcyjności w oczach banku. Rozwiązanie to jest też wysoko cenione przez osoby, które jeszcze nie tak dawno nie były w stanie spłacać zobowiązań na czas, a to sprawiło, że pojawiły się w bazach dłużników. Dziś ich sytuacja jest już stabilna, nadal nie mogą jednak decydować się na zakupy ratalne ze względu na obecność w bazie.

Czy meble na raty bez BIK i KRD mają wady?

Decydując się na meble na raty zawsze warto zainteresować się tym, na jakich zasadach ma się odbywać spłacanie zobowiązania. Zwykło się przyjmować, że kredyty ratalne na meble bez weryfikacji w bazach dłużników są wyżej oprocentowane. Tak naprawdę jednak zasady przyznawania rat są zawsze uzależnione od polityki firmy, która decyduje się na taki krok. Bez względu więc na to, jaki rodzaj kredytu ratalnego wybierzemy, uważna analiza warunków jego przyznania powinna być dla nas czymś naturalnym. Nie powinniśmy ulegać presji, gdy sprzedawca pospiesza nas przekonując, że możliwość wzięcia mebli na raty zaraz się skończy. Nie powinniśmy też zawierać umowy o zakupie na raty, jeśli choćby niektóre zapisy znajdujące się w niej wydają się nam niezrozumiałe.

zadowolona młoda kobieta

Jakie meble można wziąć na raty bez BIK i KRD?

Popularność rat bez BIK i KRD przyczynia się nie tylko do tego, że rośnie liczba przyznających je firm. Zwiększa się również liczba mebli, które można kupić w ten sposób. Jeszcze nie tak dawno dominowały komplety wypoczynkowe, łóżka oraz zestawy mebli do jadalni. Dziś o zakupie ratalnym można myśleć także chcąc wejść w posiadanie szafy, mebli sypialnianych, a nawet mebli trafiających do łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *