dziecko śpi na pufie

Pufy do siedzenia dla dzieci – jak wybierać je właściwie?

Ostatnie lata to czas, w którym do łask wracają meble przez dziesięciolecia sprawiające wrażenie zapomnianych. Z taką sytuacją mamy do czynienia również wtedy, gdy w grę wchodzą pufy. Dziś pojawiają się one już nie tylko w salonach i w ogrodach, ale także w pokojach zajmowanych przez dzieci i młodzież. Co zatem sprawia, że pufy do siedzenia dla dzieci ponownie zyskują na popularności?

Jakie zalety posiadają pufy?

Pufy z pewnością są jednymi z tych mebli, którym nie można odmówić przynajmniej kilku zalet. To właśnie one sprawiają, że nie tylko młodzież, ale i osoby dorosłe uważają je dziś za rozwiązania bliskie ideałowi. Oczywiście, na pierwszy plan wysuwa się wysoki komfort będący zresztą tym, co wyróżnia współczesne pufy na tle podobnych rozwiązań, które były modne trzydzieści lat

Pufa dziecięca rekin
Pufa dziecięca rekin

temu. Duże znaczenie ma tu zarówno rodzaj pufy, jak i jej wypełnienie, pewne jest jednak to, że użytkownik może przyjąć na niej zarówno pozycję półleżącą, jak i siedzącą czując się jednakowo dobrze. Dzisiejsze pufy są wykonane z miękkich, miłych w dotyku materiałów, można więc siedzieć na nich przez długi czas nie odczuwając dyskomfortu z tego powodu.

Warto jednak zwrócić uwagę również na to, że pufy posiadają jedną z najważniejszych cech współczesnych mebli – funkcjonalność. Mogą z powodzeniem zastępować krzesła lub fotele przy salonowym stoliku, a ponieważ mają różne formy i kształty, ich zakup nie jest trudny bez względu na to, jaki styl dominuje w konkretnym pomieszczeniu. W sprzedaży dostępne są dziś nawet pufy wykonane z materiałów odpornych na działanie wody. Można więc umieścić je nie tylko w pokoju malucha, ale również na tarasie, balkonie i na ogrodzie. Nic też nie stoi na przeszkodzie temu, aby zmieniać je w dodatkowe pojemniki. W dziecięcym pokoju jest ich przecież zawsze mniej niż potrzeba. Dzieci mogą więc wykorzystywać je do przechowywania w nich zabawek, a dorośli – do składowania sezonowych ubranek.

Mówiąc o zaletach, jakie posiadają współczesne pufy nie można nie wspomnieć także o ich mobilności. Producenci dbają o to, aby pufy do siedzenia dla dzieci nie były ciężkimi meblami, a tym samym przestawianie ich w różne części pokoju nie jest dużym wyzwaniem nie tylko dla rodzica, ale i dla malucha. Jeśli doda się do tego ich bezpieczeństwo oraz łatwość, z jaką współczesne pufy mogą być utrzymywane w czystości jasnym stanie się, że trudno o rozwiązania bardziej atrakcyjne i nie mające sobie równych. Także ich cena jest na tyle atrakcyjna, że nie może być poważniejszą przeszkodą podczas planowania zakupu.

Czym się kierować wybierając pufy do siedzenia dla dzieci?

Pufa dziecięca krówka
Pufa dziecięca krówka

Analizując ofertę rynkową można z łatwością zauważyć, że składa się na nią wiele rodzajów puf. W sprzedaży możemy natrafić tak na pufy okrągłe, jak i kwadratowe, dużą popularnością cieszą się także te modele, które przybierają kształt worka. Dzieci kochają także te pufy, które są idealnymi imitacjami foteli, bo zasiadając na nich same czują się bardziej dorośle.

Choć jednak jest w czym wybierać, nie oznacza to wcale, że każde rozwiązanie sprawdzi się jednakowo dobrze w pokoju malucha. W pierwszej kolejności należy więc pod uwagę wziąć to, w jakim wieku jest dziecko. Najmłodsze z pewnością będą zachwycone workowatymi pufami, zwłaszcza jeśli te ostatnie będą nawiązywać swoim wyglądem do postaci z ich ulubionych bajek. Pufy powinny być wykonane z naturalnych materiałów tak, aby można było zminimalizować zagrożenie z ich strony dla małych alergików. Jeśli dziecko znane jest z wyjątkowej kreatywności, a utrzymanie czystości w pokoju bywa trudnym zadaniem, dobrze jest skłonić się, mimo wszystko, ku pufom wykonanym z materiałów syntetycznych – mniej wymagającym podczas podejmowania prób eliminowania pojawiających się na nich plam.

Przed zakupem pufy przeznaczonej do pokoju dziecięcego warto też zastanowić się nad tym, jaką funkcję ma ona spełniać w pierwszej kolejności. Tu szczególnie mile widziane są rozwiązania posiadające schowek i pomagające w zapanowaniu nad częstym w pokoju najmłodszych bałaganem. Nie można zapominać także o tym, że pufa musi być bezpieczna. Dobrze jest więc unikać modeli o wystających krawędziach oraz tych, które sprawiają wrażenie niestabilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *